Pieskovec

MATERIÁLY
No items found.

Pieskovec je prírodný kameň, ktorý je obľúbený pre svoju rozmanitosť odtieňov a textúr. Ide o sedimentárnu horninu, ktorá sa skladá predovšetkým z kremičitých zŕn spojených prírodným cementom. Pieskovec je tradičným materiálom využívaným v staviteľstve, a to predovšetkým v exteriéroch budov a vo verejných priestoroch. Pre svoju dobrú spracovateľnosť je často používaný v sochárstve.

Pieskovec má veľmi široké spektrum použitia. Jeho estetické a funkčné vlastnosti ho predurčujú aj pre dizajn interiérov, kde sa využívajú predovšetkým jemnozrnné pieskovce. V exteriéri sa môže  použiť na tvorbu elegantných fasád, príjemných terás, ako aj na dláždenie príjazdových ciest a chodníkov, no tiež na výrobu schodísk, parapetov a iných architektonických prvkov.

Pri správnej údržbe je pieskovec trvanlivým a odolným materiálom. Je dôležité pravidelne impregnovať povrch, aby sa predišlo pohlcovaniu vlhkosti a rastu machov, ktoré môžu spôsobiť narušenie a degradáciu kameňa.

V KBT vám ponúkame komplexné služby spojené s pieskovcami od poradenstva a výberu vhodného typu cez presné rezanie až po profesionálnu montáž
a údržbu. Naša firma sa zameriava na využitie najmodernejších technológií v kombinácii s tradičnými metódami spracovania, aby sme vám priniesli najlepšie riešenia pre vaše projekty.

Ponuka materiálov

Pietra Serena
Hořický Pieskovec
Teak
Arco Baleno
Azul Cascais
Božanovský pieskovec
Kontaktujte nás, pokiaľ vás zaujala naša ponuka služieb a materiálov.

Realizácie

Pieskovec

Materiály

Disponujeme širokou paletou prírodných materiálov z celého sveta od overených dodávateľov. Ponúkame tiež technické kamene od renomovaných európskych výrobcov.