Quarzit

MATERIÁLY
No items found.

Quarzit alebo tiež kremenec je prírodný kameň s výraznou odolnosťou a tvrdosťou, čo z neho robí vhodný materiál na použitie v rôznych typoch konštrukčných a dekoračných projektov. Vzniká metamorfózou pieskovca v dôsledku vysokého tlaku a teplôt, ktoré vytvárajú jeho charakteristickú štruktúru.

Quarzit je známy svojimi jedinečnými vzormi a širokou paletou farieb od neutrálnych až po výrazné odtiene zahŕňajúce rôzne farebné tóny. Každý kus quarzitu je unikátny, čo vďaka širokej palete vzorov poskytuje vysokú mieru prispôsobivosti pre interiérové a exteriérové aplikácie.

Odolnosť quarzitu voči škrabancom, poškodeniu a UV žiareniu spolu s nízkou pórovitosťou zaručujú, že ide o materiál s dlhou životnosťou a minimálnymi požiadavkami na údržbu. Quarzit je ideálny pre kuchynské pracovné plochy, podlahy, obklady a ďalšie povrchy, kde sa očakáva vysoká záťaž a potreba dlhodobej odolnosti.

V KBT máme s quarzitom bohaté skúsenosti a ponúkame široké portfólio služieb spojených so spracovaním tohto materiálu vrátane poradenstva pri výbere konkrétneho typu kameňa, rezania podľa individuálnych potrieb, precíznu montáž a poradenstvo pri údržbe.

Ponuka materiálov

Azul Macaubas
Verde Bamboo
Kontaktujte nás, pokiaľ vás zaujala naša ponuka služieb a materiálov.

Realizácie

Quarzit

No blog post items found.

Materiály

Disponujeme širokou paletou prírodných materiálov z celého sveta od overených dodávateľov. Ponúkame tiež technické kamene od renomovaných európskych výrobcov.